Czas opisać kosmetyki dbające kompleksowo o naszą skórę, żeby była cały czas gładka i nawilżona. Do testów wybrałam produkty marki YOPE. A konkretnie mydło oraz balsam do rąk i ciała o zapachu figowym. Marka Yope powstała z pasji do oryginalnych i naturalnych produktów oraz pięknych zapachów. Kosmetyki są produkowane w Polsce. Nie zawierają olei mineralnych, parabenów, PEG-ów, silikonów oraz sztucznych barwników. Ich składy są określane na 92%-98% zawartości składników pochodzenia naturalnego.
Pod każdym produktem dosyć obszernie przeanalizowałam składy wg INCI , aby mieć 100% pewność czy etykietka mówi nam prawdę.
Naturalne mydło w płynie Figa Naturel YOPE, 500ml, 14,50-17,00
Nawilżające mydło w płynie może być stosowane do mycia rąk, jak i całego ciała (zamiast żelu pod prysznic). Figa Naturel zawiera naturalny ekstrakt z owoców figowca, zawierających wiele mikroelementów oraz witaminę B i C, które wspomagają walkę z wolnymi rodnikami, nawilżają i regenerują skórę, zapobiegają starzeniu. Gliceryna nawilża, uelastycznia oraz wygładza naskórek. Piękny opis prawda?! A teraz sprawdźmy na mojej skórze jak to działa 🙂
+ natychmiastowo nawilża skórę
+ po umyciu skóra nie jest napięta
+ pozostawia świeży, owocowy zapach
+ skóra pozostaje gładka na długo
+ delikatne dla skóry
+ piękne opakowanie
+ wydajny
+ skład (92% składników pochodzenia naturalnego)
+/- mąż narzeka, że nie do końca myje mocne zabrudzenia rąk (ale bez mocniejszych detergentów takiego efektu nie będzie więc niestety coś za coś).
- Cocamidopropyl Betaine CAPB- Kokamidopropylobetaina jest to związek organiczny pochodzący z oleju kokosowego. Stosowany jako substancja myjącą i pianotwórczą. Substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych łagodzi ewentualne działanie drażniące anionowych substancja powierzchniowo czynnych. Ma niski potencjał uczulający.
- Sodium lauroyl sarcosinate SLS pochodzi od sarkozyny, naturalnego aminokwasu obecnego w ludzkim ciele oraz w każdym organizmie żywym od zwierząt po rośliny. Mimo że ma skrót SLS (który może odstraszyć i nie mylić z Sodium Laureth Sulfate) to wg International Journal of Toxicology nie jest toksyczny ani szkodliwy. Jest niżej w rankingach bezpieczeństwa ze względu na potencjalne zanieczyszczenie nitroaminami, które są kancerogenne.
- Ficus Carica Extract – wyciąg z owoców i liści figi. Wyciąg z fig wspomaga syntezę kolagenu, regeneruje skórę. Substancja kondycjonująca, przeciwutleniacz, antyoksydant, substancja aktywna, substancja odżywcza.
- Cetyl Betaine – składnik myjący. Oczyszcza skórę również używany w kosmetyce jako środek ułatwiający rozczesywanie i zapobiega elektryzowaniu się włosów.
- Decyl Glucoside – glukozyd decylowy- naturalny detergent, uzyskany z surowców odnawialnych: alkohole tłuszczowe i glukoza roślinna. Mający łagodne działanie myjące. Dlatego, że nie ma właściwości drażniących, uważany jest za jeden z najłagodniejszych środków powierzchniowo czynnych (stosowany jest m.in. w preparatach dla dzieci).
- Coco-Glucoside – poliglukozyd kwasów oleju kokosowego. Jest bezpieczna dla środowiska (biodegradowalna). Stosowana jako substancja myjąca, która jest bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych. Łagodzi ewentualne działanie drażniące wywołane przez anionowe substancje powierzchniowo czynne.
- Glycereth-2 Cocoate – substancja pochodzenia naturalnego otrzymywana z oleju kokosowego i gliceryny. Zagęszczacz i stabilizator piany. Jest emulgatorem, środkiem kondycjonującym, zmiękczającym i natłuszczającym.
- Sodium Benzoate i Potassium Sorbate – związki z grupy alkoholi. Znajdują się na liście substancji konserwujących identycznych z naturalnymi dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych( wg Ecocert).
- Lactic Acid – Organiczny hydroksykwas. Jest substancją rozpuszczalną w wodzie. Stosowana jako substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka.
- Allantoin – Substancja aktywna, występuje w korzeniach niektórych roślin np. fasola, soja. Działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia, wspomaga procesy regeneracji i odbudowy naskórka, stymuluje proces gojenia się ran.
- Panthenol – Prekursor witaminy B5 (kwasu pantotenowego), prowitamina B5. Działanie przeciwzapalne przyspiesza procesy regeneracji naskórka. Nadaje skórze uczucie gładkości.
Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Ficus Carica Extract, Cetyl Betaine, Decyl Glucoside, Coco-Glucoside, Glycereth-2 Cocoate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, Lactic Acid, Allantoin, Panthenol
Naturalny balsam do rąk i ciała Naturel Figa YOPE, 500 ml, 31,99-39,99zł
Regenerujący balsam do ciała i rąk z dużą zawartością olejków roślinnych bogatych w cenne dla skóry kwasy tłuszczowe m.in. olejek makadamia, kokosowy i olej z oliwek. Razem z masłem shea i murumuru odgrywają rolę regenerującą i odżywczą do codziennej pielęgnacji skóry, której brakuje jędrności i elastyczności, suchej, wiotkiej.
+ szybko się wchłania
+ nie pozostawia lepkiej warstwy na skórze
+ przepiękny zapach, który utrzymuje się na skórze bardzo długo
+ skóra jest natychmiastowo nawilżona
+ konsystencja (nie jest lejący ani za gęsty)
+ wydajny
+ skóra jest gładka i czuć, że oddycha 😉
+ skład (97% składników pochodzenia naturalnego)
- Oleyl Erucate – erucynian oleilu. Emolient tłusty, tworzy na powierzchni skóry i włosów natłuszczający, wygładzający i zmiękczający film, który zapobiega odparowywaniu wilgoci i chroni przed czynnikami zewnętrznymi, takimi, jak wiatr, mróz czy klimatyzowane pomieszczenia. W dużych stężeniach i często stosowany może nasilać problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki.
- Cetearyl Glucoside – Poliglukozyd alkoholu cetylostearylowego, czyli naturalny cukrowy konserwant. Substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych. Zmniejsza ewentualne działanie drażniące innych substancji powierzchniowo czynnych (anionowych).
- Sorbitan Olivate – oliwian sorbitolu. Niejonowa substancja powierzchniowo czynna pozyskiwana z oliwy z oliwek i sorbitolu. Substancja myjąca, natłuszczająca i nawilżająca, służy także jako emulgator do tworzenia białych emulsji myjących, zapobiega rozwarstwieniu kosmetyku w trakcie jego przechowywania. Może nasilać problemy trądzikowe, zatykać pory skóry, powodować wypryski i zaskórniki.
- Glyceryl Stearate – stearynian glicerolu SE jest roślinnym emulgatorem do tworzenia emulsji typu w/o, który jednocześnie ma właściwości nawilżające i wygładzające i natłuszczające skórę. Może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Bezpieczny do stosowania w kosmetykach. Ma właściwości wygładzające.
- Olea Europaea Fruit Oil – Oliwa z oliwek otrzymywana w procesie tłoczenia na zimno z oliwek. Oliwa wykazuje działanie kojące, łagodzące, wzmacnia naturalną odporność skóry, likwiduje jej szorstkość. Ma silne właściwości przeciwutleniające i jest naturalnym filtrem UV.
- Cetearyl Alkohol – alkohol cetylostearylowy powstały z połączenia alkoholu cetylowego i alkoholu stearylowego. Należy do alkoholi tłuszczowych. Tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni, przez co zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników przez to może nasilać problemy trądzikowe.
- Isononyl Isononanoate – syntetyczny związek chemiczny. Emolient suchy, pozostawia na skórze uczucie jedwabistości i miękkości. Nie jest tłusty. Poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyków.
- Astrocaryum Murumuru Seed Butter – masło murumuru pozyskiwane jest z nasion dziko rosnącej palmy w rejonach Amazonii. Rozpuszcza się w zetknięciu ze skórą. Doskonale poprawia nawilżenie, wygładza skórę i poprawia jej elastyczność. Ze względu na dużą zawartość nasyconych krótkołancuchowych kwasów tłuszczowych muru-muru działa ochronnie na skórę, chroniąc ją przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (mróz, słońce, wiatr).
- Tetrasodium Glutamate Diacetate – jest wielofunkcjonalnym, roślinnym konserwantem. Jest biodegradowalny i łatwo rozpuszczalny w szerokim zakresie pH. Spełnia te same funkcje w preparatach kosmetycznych co EDTA, ale jest bezpieczny dla zdrowia i środowiska.
- Xanthan Gum – guma ksantanowa to polisacharyd otrzymywany w procesie fermentacji bakteryjnej, wpływa na konsystencję. Jest zagęstnikiem oraz zwiększa lepkość preparatu.
- Phenoxyethanol – związek z grupy alkoholi. Oprócz swojej funkcji jako środek konserwujący, fenoksyetanol stosuje się również jako rozpuszczalnik składników kosmetycznych w niskich temperaturach, oraz jako substancję zapachową. Dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych.
- Ethylhexylglycerin – naturalny konserwant stosowany w technologii kosmetycznej od 1992, wzmacniający działanie innych konserwantów dodanych do kosmetyku. Jest również humektantem, ma delikatne działanie nawilżające. Często wykorzystywana w podczas leczenia egzemy.
- Sodium Benzoate i Potassium Sorbate – związek z grupy alkoholi. Znajduje się na liście substancji konserwujących identyczne z naturalnymi dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych (wg Ecocert)
Skład: Aqua, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Oleyl Erucate, Cetearyl Glucoside, Sorbitan Olivate, Glyceryl Stearate, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Cetearyl Alcohol, Isononyl Isononanoate, Astrocaryum Murumuru Seed Butter, Ficus Carica Fruit Extract, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Xanthan Gum, Parfum, Lactic Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.
Podsumowując są to fajne produkty, który dobrze działają, a do tego ładnie wyglądają. Skład jest, taki jak producent zapewnia, czyli naturalny. Polecam !
A może próbowałyście innych nut zapachowych balsamu lub mydła? Albo innych produktów YOPE? Mnie kusi krem do rąk…