Moje włosy już odzyskały siły po jesiennych przejściach, ale na to złożyło się parę czynników jak zawsze :). Oprócz wcierek, suplementów na włosy były i szampony do wypadających włosów. Nowością dla mnie był szampon do włosów słabych i wypadających Trico Botanica, który kupiłam w Kontigo. Cena była niższa od tej, którą widzicie poniżej – promocja, a jakby inaczej! Nic nadzwyczajnego ten szampon nie robił z moimi włosami i przejął go mój mąż. Co ważne u niego wiele naturalnych szamponów powoduje łupież, a ten nie wysusza skóry głowy. Oczywiście zasugerowałam się nazwą „Botanica” podczas spontanicznych zakupów i dopiero później przeanalizowałam dokładnie skład…ale wszystko opisane jest poniżej 🙂
Niewiele informacji jest o samej marce, więc przekazuję Wam jedynie opis szamponu, który znalazłam na stronie producenta: „Polecany jest do codziennego stosowania, szczególnie do włosów osłabionych. Dzięki zawartości ekstraktów roślinnych: z korzenia łopianu większego, z papryki ostrej, z żeń-szenia oraz olejków eterycznych działa przeciwbakteryjnie, odżywia włosy, pobudza krążenie w skórze. Szampon stymuluje aktywność mieszka włosowego i mikrokrążenia w skórze głowy, przywracając optymalne warunki do wzrostu włosów. Pomaga w zapobieganiu utracie włosów, wzmacnia oraz tonizuje wrażliwe i słabe włosy, nadając im zdrowie i blask.”
Szampon do włosów słabych i wypadających Energia, Trico Botanica 250 ml, 38,99 zł
Wrażenia:
- przyjemny odświeżający zapach
- przezroczysta struktura
- dobrze się pieni, ale nie dziwne, bo ma w składzie m.in. Sodium Coceth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Magnesium Laureth Sulfate
- skład po dogłębnym przeanalizowaniu zawiódł mnie i to bardzo
Methylchloroisothiazolinone to syntetyczny konserwant. Substancja sklasyfikowana, jako silnie uczulająca, wykazuje działanie alergizujące wysokiego ryzyka. Od 2015r. jest całkowicie zabroniona w UE do stosowania w kosmetykach niespłukiwanych. Obecnie wciąż trwają czynne debaty naukowe oraz prawne przed Komisją Europejską na temat zakazania stosowania tego składnika we wszystkich produktach dla dzieci.
Methylisothiazolinone to syntetyczny konserwant. W opinii Komitetu Naukowego ds. Produktów Konsumenckich z 2004 roku substancja została uznana za bezpieczną dla zdrowia ludzi. The Personal Care Association (europejskie stowarzyszenie przemysłu kosmetycznego) rekomenduje, aby producenci stopniowo wycofywali MIT z kosmetyków niespłukiwanych. Składnik znajduje się w wykazie substancji konserwujących dozwolonych w produktach kosmetycznych z ograniczeniami (załącznik V do Rozporządzenia Parlamentu i Rady (WE) nr 1223/2009 dotyczącego produktów kosmetycznych). Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w preparacie gotowym do użycia wynosi 0,01% (100 ppm). Maksymalne stężenie mieszaniny w produkcie gotowym wynosi 0,0015% (15 ppm).
Skład INCI:
Aqua, Sodium Coceth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Magnesium Laureth Sulfate, Glycerin, Citric Acid, Arctium Lappa Root Extract, Citrus Limon Peel Oil, Capsicum Annuum Extract, Panax Ginseng Root Extract, Sodium Chloride, Disodium Laureth Sulfosuccinate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Coco-glucoside, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, PEG-18 Glyceryl Oleate/Cocoate, Salvia Officinalis Oil, Laureth-2, Limonene, Glycol Distearate, Methylchloroisothiazolinone, Polyquaternium-7, Methylisothiazolinone, Disodium EDTA, Menthol, Mentha Piperita Herb Oil, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Ethylhexylglycerin, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Parfum.
Szampon do włosów słabych i wypadających Trico Botanica to bardzo przeciętny szampon, a jego skład nie jest w ogóle naturalny i do tego wysoka cena. Jestem na nie.
Znacie markę Trico Botanica? Jaka jest Wasza ulubiona marka szamponów?